#1 PRZEDŚWIĄTECZNA LISTA

 

 

#1 PRZEDŚWIĄTECZNA LISTA

Trudno wyobrazić sobie rok bez dwóch świąt dzielących kalendarz na pół. Wiosenną część tradycyjnie wyznacza Wielkanoc, która promykami słońca tchnie w nas życie, nadzieję i radość z nadchodzących ciepłych dni. Po długich, ciemnych miesiącach wyglądamy jej z wielkim utęsknieniem.

Dla wielu osób, którym zależy na pięknym i harmonijnym życiu, ten okres zaczyna się na wiele dni przed rodzinnym śniadaniem. Chcąc ugościć bliskich i przyjaciół w błyszczącym domu, pełnym modnych dekoracji i pysznych pyszności, do planowania zabieramy się znacznie wcześniej.

Moja siostra zawsze powtarzała, że pierwszym krokiem do każdego sukcesu jest „lista”. Odkąd nie mieszkamy razem nie pytałam, czy wciąż jeszcze ją sporządza, ja ten zwyczaj przejęłam i jest on dla mnie ikoną przedświątecznych przygotowań. Tylko myślenie z wyprzedzeniem ratuje nas przed większością wpadek. Mało kto zajmuje się organizacją eventów na co dzień, zatem takie przedsięwzięcie stanowi każdorazowo wyzwanie. Nigdy lista nie zostanie zrealizowana w 100%, nawet nie o to chodzi. Dzisiejsza tendencja do stawiania sobie wysokiej poprzeczki jest zaraźliwa i często myślimy, że przygotujemy spektakularny look rodem z Instagrama. Możemy się starać ułożyć kwiaty tak jak na studyjnym zdjęciu, za które odpowiadało dziesięciu stylistów… ale czy to, że rzeżucha nie wzeszła na czas, a misterne zające origami wywracają się na pyszczki to już powód do frustracji? Oczywiście, że nie. Przecież nie o to chodzi. Nasi goście nie wiedzą, że polewa na babce miała być pierwotnie szykowną krateczką. Planując wszystko na liście, mamy szansę dobrze się zastanowić – wykreślić rzeczy zbyt wymyślne i dopisać te naprawdę istotne lub te, o których w pierwszym momencie zapomnieliśmy. I nieważne, że organizujemy święta już 30-ty raz z rzędu…… hmm czy dopisałam „kupić pieczywo”?

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl